[O1] Ćwierkający rozrząd

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Kolber
    Classic
    • 2014
    • 16

    [O1] Ćwierkający rozrząd

    5L na 5000km Przecinek mu sie przesunal. :diabelski_usmiech
    ....:::: Paweł ::::....
    Touran 2.0 TDI & Octavia 1.6 TDI
  • Marcin230693
    Drive
    • 2012
    • 66

    #2
    [O1] Ćwierkający rozrząd

    Witam, ostatnio walcze z problemem ćwierkającego rozrządu, delikatne zmoczenie paska i ćwierkanie ustaje. Ćwierka tylko na ciepłym silniku. Powiedzcie mi czy można na rozrząd stosować preparaty do piszczących pasków klinowych ? Rozrząd ma 10000km i 3 miesiące. Poprawiałem już obudowy rozrządu żeby wykluczyć .. nie pomogło, zdejmowałem też pasek wielorowkowy i bez niego dalej piszczy, jestem 100% pewny że to pasek rozrządu bądź któraś z rolek prowadzących.

    Komentarz

    • Kordi
      Drive
      • 2008
      • 67

      #3
      Według mnie ćwierkającego rozrządu nie należy bagatelizować. Osobiście pojechałbym do mechanika, który go zmieniał, by spróbował znaleźć usterkę. Może być to wina paska (nawet prawie nowy może się zepsuć- trafiają się podróbki) lub też, wstawienia nieoryginalnych/badziewiastych części. Na pewno nie stosowałbym preparatu do piszczących pasków - on tylko maskuje przyczynę nie rozwiązując problemu.

      P.S. Pozdrawiam kolegę z 1,4 16v

      Komentarz

      • Marcin230693
        Drive
        • 2012
        • 66

        #4
        Pasek febi (wsumie oba paski) rolki ruvilla i pompa dolz, wszystko nowe, wydaje mi się że coś poprostu jest zabrudzone bo rolki i paski wyglądają jak nowe. Rozrządu raczej nie można niczym umyć ...

        Widze, że nie tylko ja tutaj mam 1.4 :twisted:

        Komentarz

        Pracuję...